Протести обхванаха страната
Днешният ден е белязан от редица протести. Фермери блокират пътища. Работници от "Кремиковци" се събират на митинг пред централното управление на комбината. Междувременно продължават и лекарските протести.
Млекопроизводители от цялата страна излизат днес на протест. Това предупредиха от Контролния съвет на Националната асоциация на млекопроизводителите в България. Фермерите ще блокират пътища.
Протести ще има пред сградите на областните дирекции по земеделие, като най-големи се очаква да бъдат в Пловдив, Враца, Велико Търново, Благоевград, Ловеч и Стара Загора.
Млекопроизводителите са останали недоволни от мерките, които са били предприети от Министерството на земеделието и продоволствието. Същевременно в понеделник започна подаването на заявления за субсидии за фураж на животните.
Работници от "Кремиковци" се събират на митинг пред централното управление на комбината. Протестът е организиран от синдикатите и цели смяната на собственика. Това е единственият изход за спасението на "Кремиковци", смятат те.
Повод за протеста е забавеното плащане на заплатите и храната, недостига на работни облекла и лични предпазни средства и влошените като цяло условия на труд в комбината. Синдикалистите са категорични, че "собственикът Прамод Митал унищожава "Кремиковци".
Междувременно продължават и лекарските протести. Медиците отново ще спрат работа за час по различно време. През деня министърът на здравеопазването Радослав Гайдарски и хора от екипа му ще се срещнат с представители на Националното сдружение на общините. Основната тема на разговора ще е дейността и финансирането на общинските болници през тази година.
В срещата между ръководствата на двете институции, ще бъдат обсъдени както проблемите на общинското здравеопазване, така и предстоящите промени в закона, засягащи този сектор.
Информация на bTV
|