Епохални Времена        [wwww.epochtimes-bg.com]



EB 11.08.2011

Лек спад при цените на горивата

 

От тази сутрин влязоха в сила нови по-ниски цени за горивата, предлагани от „Лукойл Нефтохим“…

 

Близо с 3% „Лукойл“ понижи цента на горивата на едро. От днес бензин А95 се търгува за 2274 лв. за 1000 литра, а цената на по-скъпия бензин А98 достигна 2334 лв. за 1000 литра. Дизеловото горива вече струва 2239,20 лв. за 1000 литра, отчитайки спад с близо 70 лв./1000 литра.

Намалените цени на едро се отразиха и на цените на дребно, като според информация от официалния сайт на „Лукойл“ те са съответно:  Бензин A95H - 2.47лв.;    Бензин А98H - 2.63лв.;    Дизелово гориво - 2.47лв.;    Пропан бутан - 1.27лв.

 

Вчера Върховният административен съд потвърди решението на първата инстанция за възстановяване на отнетите лицензи на „Лукойл Нефтохим“ и нефтения терминал „Росенец“. От представените доказателства магистратите са установили, че изпълнението на акта на „Митниците“  „би засегнало в значителна степен основни отрасли на икономиката като железопътен, въздушен и автомобилен транспрот“.